Кохання

Яким буває розставання? 5 варіантів

Розставання можливо з різних причин і має свою специфіку в кожному випадку. Розглянемо детальніше кожне з перерахованих вище розставань.

1. Конструктивне розставання – це коли обидва партнери усвідомлюють, що відносини не можуть тривати з-за неминучих проблем. Це можуть бути відмінності в цінностях, тривала відсутність загальних інтересів, відсутність духовного зв’язку і т. д. Люди розуміють, що немає сенсу продовжувати стосунки, якщо вони не приносять радості і задоволення. Конструктивне розставання протікає спокійно і гладко, без емоційної напруги. Партнери зберігають шанобливе ставлення один до одного і не взаємно звинувачують в проблемах відносин.

2. Незавершене розставання – це коли з якоїсь причини люди не можуть повністю розлучитися, незважаючи на всі проблеми. Це може бути пов’язано з дітьми, матеріальними проблемами, загальною компанією друзів, страхом самотності і т. д. Люди поступово втрачають інтерес один до одного, виникають розбіжності, але вони не можуть відпустити один одного і продовжують жити разом. Незавершене розставання може призводити до зрад, недовіри та емоційної більшою ніж конструктивне розставання.

3. Травмуючий розставання – це коли люди розлучаються з-за великих образ і неприємностей. Це можуть бути зради, приниження, насильство, втрата близької людини і т. д. Одна із сторін може наполягати на розрив, в той час як інша хоче продовжувати стосунки. Це часто призводить до гострих емоцій, страху та почуття втрати. Травмуючий розставання може викликати тривале переживання болю і тяжкості.

4. Відкладене розставання – це коли люди тимчасово расставаются, щоб вирішити, які дії має сенс робити відносинах. Вони можуть вирішити взяти перерву і відійти на деякий час, щоб проаналізувати свої почуття. В цей час вони ретельно зважують всі можливі ризики і вигоди, пов’язані з продовженням або закінченням відносин. Відкладене розставання не настільки важко, як травмуюча розставання, але все ж вкрай емоційно затратно.

5. Псевдо-розставання – це коли один з партнерів створює ситуацію розлучення, хоча насправді він не бажає остаточного розриву. Зазвичай це маніпуляція, яку він використовує для того, щоб зберегти контроль над ситуацією, отримати ілюзію свободи або «оцінити ринок». Коли інший партнер дізнається про це, він може відчувати розчарування і занепокоєння. Псевдо-розставання може повторюватися і ставати звичкою у відносинах. Кінцевий результат може бути різним – або пара продовжує помираться і розлучатися, або один з партнерів знаходить когось іншого і розставання стає остаточним.